پلیس دبی اعلام کرده اســت به زودی از ربات های خودران کوچک جهت گشت زنی در شهر و کمک به برقراری امنیت اســتفاده خواهد کرد.

زمانی که نام خودروهای رباتیک به میان می‌آید بیشتر داســتان‌های علمی-تخیلی برای انسان تداعی می‌شود اما زمانی که بدانیم پلیس دبی اعلام کرده اســت که به زودی از این خودروها جهت گشت‌زنی در این شهر اســتفاده خواهد کرد، دیدگاه ما به این خودروهای هوشمند آینده قطعا تغییر خواهد کرد.

دبی در حال تلاش جهت تبدیل شدن به یکی از پیشرفـــــته‌ترین شهرهای جهان در حوزه تکنولوژی اســت. این را می‌توان از برنامه‌ این شهر جهت اســتفاده از تاکسی‌های پرنده در آینده نه چندان دور متوجه شد. به نقل نیویورک پست، حالا مقامات شهری دبی اعلام کرده‌اند که از ربات‌های چهارچرخ خودران که اندازه کوچکی خواهند داشت جهت تردد در محیط شهری و گشت‌زنی اســتفاده خواهند کرد.

مقاله‌ی مرتبط:

قطعا ربات‌های چرخ‌داری که قادر به تردد در محیط شهری به صورت کاملا هوشمندانه و بدون ایجاد مزاحمت برای شهروندان بوده و از طرف دیگر به قابلیت تشخیص چهره تمام افرادی که از مقابل آن‌ها عبور می‌کنند نیز مجهز هستند، نیازمند دارا بودن سطح بالایی از تکنولوژی اســت. اطلاعات حاصله توسط این ربات‌ها با پایگاه داده پلیس جهت شناسایی مجرمان و خلافکاران تطبیق داده می‌شود و در صورت تشخیص افراد مجرم، با ارســال هشدار به مرکز پلیس، نیروهای امنیتی از این موضوع آگاه می‌شوند.

7bf17e8d 93f7 4e48 98c4 ed8ddcf4e875 ربات‌های خودران به یاری پلیس دبی می آیند

این ربات‌ها به پهباد نیز مجهز خواهند بود تا در شرایطی که نیاز به پوشش میدانی وسیع‌تری بوده تا نیروهای عملیاتی به منطقه گسترده‌تری دید داشته باشند، به پرواز درآیند. این ربات‌ها قادر خواهند بود ۲۴ ساعته در محدوده تعریف شده خود تردد کنند و از این حیث برتری زیادی به گشت‌های شهری خودروهای پلیس خواهند داشت. باید منتظر ماند و دید که این ربات‌ها چه زمانی و به چه نحوی به یاری پلیس دبی خواهند آمد.

در پایان شما را به دیدن ویدیوی معرفی این ربات‌ هوشمند دعوت می‌کنیم.

دانلود: ۴۸۰p – 720p

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته ربات‌های خودران به یاری پلیس دبی می آیند اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مطالب پیشنهادی ما